DENON: DNP-2000NE - odtwarzacz sieciowy na mega wypasie

Powoli, powoli aż do celu – tak w skrócie można by streścić politykę Denon’a. Wprawdzie wielu ludzi kupuje obecnie różnorodne urządzenia zintegrowane, ale istnieje ogromna rzesza fanów muzyki, którzy pamiętając czasy, gdy w niemal każdym domu, gdzie słuchało się dużo, stała pełnowymiarowa wieża. 
Wiele wody w Wiśle upłynęło, czasy się nieco zmieniły – gramofon / CD / wzmacniacz przetrwały, a miejsce tunera zajął odtwarzacz strumieniowy – w tym przypadku DNP-2000NE.


[img:1]Odtwarzacz strumieniowy Denon DNP-2000NE / gramofon DP-400 / odtwarzacz DCD-1700NE / wzmacniacz zintegrowany PMA-1700NE
(kliknij)

Info dystrybutora: DNP-2000NE to najnowocześniejszy odtwarzacz muzyczny zapewnia doskonałą jakość dźwięku i wszechstronną łączność. 
Został on zaprojektowany tak, aby idealnie łączyć się ze wzmacniaczem Denon PMA-1700NE, ale także ze wzmacniaczami wydanymi w poprzednich latach, takimi jak PMA-2500NE i PMA-1600NE, lub dowolnym systemem Hi-Fi, który potrzebuje wysokiej jakości streamera audio. Odtwarzacz jest dostępny nie tylko w kolorze Black i Premium Silver, ale także w unikatowym Graphite Silver, dzięki czemu obecni właściciele modeli PMA-A110 i DCD-A110 (limitowana edycja na 110 rocznicę powstania Denon'a – red.) mogą dodać cyfrowy odtwarzacz multimedialny idealnie pasujący do ich systemu. 
DNP-2000NE został wyposażony w zaawansowane funkcje, które zapewniają immersyjne wrażenia muzyczne pozostawiając konkurencyjne odtwarzacze daleko w tyle.


Zwłaszcza to przedostatnie zdanie jest ciekawe, bo kiedyż to widzieliśmy, by jakiś producent dbał wstecznie o zadowolenie klientów, którzy kiedyś tam kupili limitowaną wersję o niestandardowym odcieniu obudowy? A może to się stanie nowym trendem i przykładowo NAIM zaproponuje nowe modele z frontami w kolorze cyny by nabywcy ich serii rocznicowej mogli ją rozbudowywać? Pożyjemy zobaczymy – pomysł wydaje się słuszny, a tymczasem my powróćmy do denonowskiego DNP-2000NE.


[img:3]Zaskakująca troska o szczegóły - w wersji grafitowej zmieniono nawet odcień wyświetlacza i diody zasilania, tak by pasowały do pozostałych dwóch rocznicowych urządzeń: CDC-A110 i PMA-A110
(kliknij)

[img:7]Proste pytanie – kiedy ostatnio widzieliśmy TAK napakowany układami na dedykowanych im osobnych płytkami sprzęt?
/ tu jest wszystko włącznie ze sporych rozmiarów wzmacniaczem słuchawkowym w lewym dolnym rogu
(kliknij)

[img:9]Pod kątem widać jeszcze lepiej, że to konstrukcja wielopoziomowa

[img:4]Sercem wielu współczesnych systemów audio jest ich zdolność to bezprzewodowej transmisji pomiędzy urządzeniami na terenie domu, w przypadku Denon'a i Marantz'a jest to HEOS / płytka z układem została przykręcona słynnymi miedzianymi śrubkami, które niegdyś były znakiem rozpoznawczym modeli tuningowanych przez Kena Ihiwata, drobiazg a cieszy
(kliknij)

DNP-2000NE został wyposażony w platformę HEOS, która pozwala użytkownikom na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z ich ulubionych serwisów internetowych, takich jak Spotify, TIDAL, Amazon Music i wielu innych. Ta funkcjonalność zapewnia dostęp do milionów utworów, z których wszystkie można odtwarzać strumieniowo w wysokiej jakości dźwięku. Aplikacja HEOS umożliwia również użytkownikom łatwe zarządzanie lokalną biblioteką muzyczną i tworzenie spersonalizowanych list odtwarzania.


[img:8]Fragment płytki z układami cyfrowymi odpowiedzialnymi za upsampling i procesowanie sygnału – Ultra AL32
/ powyżej 4 kwadratowe czarne kości DAC'ów – ES9018K2M
(kliknij)

DNP-2000NE został wyposażony w zaawansowany procesor Denon AL32 Processing Plus obsługujący upsampling do 384 kHz i rozszerzenie bitów do 32 bit w celu jak najwierniejszej rekonstrukcji oryginalnego sygnału. Technologia ta zapewnia wierną reprodukcję dźwięku, czego efektem jest niezrównana jakość odtwarzanej muzyki. 

Odtwarzacz jest również wyposażony w cztery precyzyjne przetworniki cyfrowo-analogowe ES9018K2M 32-bit / 384 kHz. Skonfigurowane w trybie podwójnego różnicowania, wywodzącym się z flagowego modelu DCD-A110, zapewniają czysty i szczegółowy dźwięk. 


[img:13]Ultraprecyzyjne zegary to te srebrne maleństwa na  środku

Wszystko jest doskonale zsynchronizowane dzięki konstrukcji Denon Master Clock, która nie pozwala na żadną rozbieżność sygnału zegara, co jest kluczowe dla reprodukcji dźwięku Hi-Res. Co więcej, sekcje analogowe i cyfrowe DNP-2000NE są odizolowane od siebie, aby chronić obwód analogowy przed zakłóceniami i szumami sekcji cyfrowej.


[img:16]HDMI ARC — bezpośrednie połączenie z telewizorem / nie każdy pragnie mieć lub ma ku temu warunki lokalowe, by posiadać całe kino domowe, jednak z drugiej strony, jeśli już mamy dwie kolumny w salonie byłoby marnotrawstwem z nich nie skorzystać (sam od 2 tygodni używam podobnego rozwiązania chwaląc je sobie), dzięki wejściu HDMI ARC możemy traktować TV jak kolejne źródło sygnału
(kliknij)

DNP-2000NE oferuje wiele opcji łączności, w tym Wi-Fi, Ethernet, USB i Bluetooth. Obsługuje również AirPlay 2 do bezprzewodowego odtwarzania muzyki z kompatybilnych urządzeń. Dodatkowo odtwarzacz wyposażono w złącze HDMI ARC, dwa optyczne i jedno koaksjalne wejście cyfrowe oraz wejście USB-B do odtwarzania muzyki bezpośrednio z komputera. 


Warto jeszcze dodać, że przecież część z serwisów muzycznych udostępnia również kontent video i dzięki portowi HDMI możemy równolegle oglądać na telewizorze dodatkowe treści jak: animacje / teksty piosenek / informacje o artyście (zależnie od serwisu, z jakiego korzystamy). 
Natomiast dzięki wbudowanej funkcji CEC możemy kompatybilnym wzmacniaczem (oczywiście Denon'a) sterować za pomoca pilota od telewizora. 


[img:15]Słuchawki... słuchawki to dla wielu osób główny sposób korzystania z muzyki, gdyż nawet bardzo wysoki model to zaledwie ułamek kosztu całego systemu stacjonarnego, a do tego nie zajmuje cennego miejsca jeśli przykładowo wynajmujemy kawalerkę / do DNP-2000NE możemy podłączyć słuchawki przewodowe lub poprzez Bluetooth bezprzewodowe np. fenomenalne Focal Bathys, które nie dość, że wyglądają jak milion dolarów to jeszcze pomogą w skupieniu nad pracą dzięki aktywnemu tłumieniu hałasu

Wprawdzie pośród dostarczonych przez producenta zdjęć nie pojawiło się takie, ale od czego mamy wyobraźnię... DNP-2000NE + aktywne kolumny jak np. pracujące w standardzie Equi – DALI są w stanie ogarnąć nam i stereo i kino w trybie bezprzewodowym. 

Jak widać pojawienie się DNP-2000NE pozwoli nam na dotarcie różnymi drogami do celu. Od możliwości zbudowania tradycyjnej wieży, do całkowitego pozbycia się jej. Z kolumnami lub bez kolumn. W ciekawych czasach żyjemy...

DALI: Equi wyznacza nowy kierunek - bezprzewodowe stereo i surround na znanych i sprawdzonych kolumnach


[img:6]Nie wiem jeszcze co to za "przybudówka", ale zakładając, że to zewnętrzny dysk twardy to równie dobrze będziemy mogli korzystać z: serwisów streamingowych / dysków sieciowych NAS / komputerów / lub jak na zdjęciu lokalnych dysków twardych

Odtwarzacz sieciowy DNP-2000NE będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych – w sprzedaży od czerwca 2023 roku.
 

Ceny sugerowane: 
DNP-2000NE: 7 699 zł – Premium Silver / Black  
DNP-2000NE: 8 699 zł – Graphite Silver 


[img:2]... i znów można będzie mieć czarną wieżę, ależ to kuszące ♥♥♥

Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz