24 maja 2024 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Audio Center Poland ul. Henryka Sucharskiego 49 30-898 Kraków

ARCAM: Radia - nad sprzętem dla "Kowalskiego" i dla bogatszych sąsiadów zaświeciło słońce

Dla tych, co pamiętają w ramach przypomnienia, a dla tych, którzy nie byli w ramach zachęty — koniecznie odwiedźcie ARCAM’a na Audio Video Show w Warszawie — ich prezentacja usadzała ludzi na dłużej niż sąsiednie sale razem wzięte i była to zasługa niesamowicie relaksującego brzmienia. 
Jeśli w tym roku ARCAM zawiesi poprzeczkę jeszcze wyżej, a zawiesi za sprawą swoich premier, to aż strach się bać :)

Nie muszę chyba przypominać, że w Monachium można było tylko popatrzeć na nowe skrzyneczki. No tak już tam jest, że niewielka część firm załapuje się na pokoje z możliwością zrobienia porządnej prezentacji. 

Uprzedzając oczekiwania części czytelników informuję, że z niewyjaśnionych powodów do Monachium NIE przyjechało wielu graczy głównego nurtu, a ci którzy przybyli, mieli mniejsze ekspozycje od marek niszowych, co rzuca jakieś światło na kondycję branży. Nie będzie więc relacji: JBL / Denon / Marantz / Onkyo / Pioneer / Klipsch... i kilku innych, o których zwykle pisałem. Ech, taki sezon.


[img:5]W ubiegłym roku ARCAM stał gościnnie na uboczu ekspozycji u HARMAN / JBL, w tym ekipa z UK jako jedyna reprezentowała koncern

[img:13]Ekspozycja ustawiona była w weselną podkówkę, a dlaczego na centralnych podestach nie ma nic napiszę za moment

Mark Hockney (Marketing Manager Harman UK): Co nowego w ARCAM? W ramach serii RADIA mamy za sobą pierwszą falę premier, czyli podstawowy: CD, streamer i trzy wzmacniacze, które to pojawiły się w październiku ubiegłego roku. 
W tym roku rozpoczynamy fazę drugą od pokazania dwóch kolejnych wzmacniaczy i drugiego streamera.
W uproszczeniu można powiedzieć, że są to hi-endowe wersje dotychczasowych modeli.

Masz na myśli te puste standy?

Tak. Trudno w to uwierzyć, ale cała trójka sprzętu demo utknęła na cle, bo wjeżdżała spoza Unii.

 

Powyższe zdanie kieruję pod rozwagę fanów Polexitu, którzy zapomnieli, lub są zbyt młodzi, by pamiętać czasy jak się żyło przed UE, wizy i kolejki na granicach. Populiści w UK zafundowali obywatelom wyprowadzkę i z kim bym nie rozmawiał jest teraz wściekły, że tak się stało.
Sprzęt pojawił się następnego dnia po południu i wtedy to dokończyliśmy rozmowę.


[img:1]Streamer ARCAM ST25
(kliknij)

Audiofilski streamer ST25 pojawi się w okolicach września i będzie kosztował jakieś 1.800 Euro. To całkowicie nowa platforma streamingowa Ultra-High-Resolution obsługująca pliki do 32 bitów / 768 kHz. Nowy wyświetlacz 6.5" o wysokiej rozdzielczości i jasności dla poprawy czytelności okładek albumów i metadanych. Nowy zasilacz liniowy, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku. 

Obsługuje: Apple Airplay, Chromecast, Spotify Connect i TIDAL Connect, jest ROON Ready. Współpracuje z ARCAM Radia App dla szybkiego dostępu do presetów, radia internetowego i podcastów. 

Cała trójka posiada również nowy interface użytkownika dla platformy streamingowej. 
Ten streamer powstał z myślą o wszystkich tych, którzy posiadają znakomity system analogowy i chcieliby rozbudować go o cyfrę, ale bez żadnych kompromisów.
ST25 jest następca ST60 i jest powstał z myślą bycia idealnym uzupełnieniem dla wzmacniacza ARCAM A25. 


[img:2]Wzmacniacz zintegrowany ze streamerem ARCAM SA35
(kliknij)

Integra ze streamerem SA35 to kolejna nowość obsługująca pliki o ultra wysokiej rozdzielczości do 32 bitów / 768 kHz, tak by sprzęt nie stanowił żadnej bariery dla użytkownika w dostępie do muzyki. Do tego wewnątrz nasze słynne wzmacniacze klasy G o ultra niskich zniekształceniach — 2x 120 W.
Podwójne wyjście na subwoofery i korekcja pomieszczenia Dirac Live. Tu również ekran wysokiej rozdzielczości. Obsługuje: Apple Airplay, Chromecast, Spotify Connect i TIDAL Connect, ROON Ready. Konfiguracja poprzez aplikację ARCAM Radia App i tak jak poprzednio dostęp do radia internetowego, i podcastów. 

W praktyce domowej oznacza to, że to jedno urządzenie + kolumny lub słuchawki załatwiają kompleksowo temat dostępu do nieograniczonych zasobów muzyki na kolejnych X lat — jeden klocek z dostępem do internetu i żadnych innych zmartwień, żadnych kabelków, żadnego dobierania komponentów, co najwyżej można sobie CD dokupić. Ach, no i dostęp do radia również jest, wiec w jakimś sensie jest to spadkobierca linii amplitunerów, a wzmacniacze klasy G, to patent firmy o wyjątkowo dobrych właściwościach brzmieniowych. 


[img:3]Wzmacniacz zintegrowany ze streamerem ARCAM SA45
(kliknij)

Ostatnia z nowości i powód do dumy to integra ze streamerem SA45. Jak poprzednik ma również zbalansowany tor audio i wszystkie jego funkcje, a różni się od niego mocą 2x 180 W przy 8 Omach w klasie G piątej generacji.
Nowy liniowy zasilacz toroidalny o niskich szumach, plus drugi impulsowy do podtrzymywania w stanie czuwania. Uziemienie pod całymi płytkami PCB itd.. Bardzo duży wyświetlacz 8.8". 
To kolejny krok rozwojowy najlepszego wzmacniacza w historii ARCAM, czyli modelu A49. 

Z tyłu wejścia: HDMI eARC / gramofonowe pod wkładki MM i MC / 3 pary RCA i inne cyfrowe oraz profesjonalne XLR, natomiast te nowe wyświetlacze i interface użytkownika są po prostu niesamowite. 

Cała kampania marketingowa jeszcze przed nami.


[img:16]W głębi sali stał zestaw grający stworzony ze streamera ST5 i wzmacniacza A15, ale tym razem nie chodziło o walory muzyczne co...
(kliknij)

[img:17]... o zawartość ekranu tableta — sterowanie odbywało się aplikacją ROON, którego to ROON'a w listopadzie ubiegłego roku koncern Harman zakupił w całości

Celem tej prezentacji jest przede wszystkim pokazanie jak w prosty sposób można zintegrować ROON'a z tak podstawowym systemem jak ten, bo jak zapewne wiesz, Harman kupił firmę ROON

Jedną z ogromnych zalet ROON’a jest to, że jeśli masz wiele urządzeń wejściowych, jak dyski NAS, komputery z dyskami twardymi, możesz je wszystkie zintegrować do jednej strony w aplikacji, więc mówisz ROON’wi, jakiego artystę chcesz posłuchać, a on wskazuje gdzie go znajdziesz w ramach wszystkich twoich dostępnych źródeł i usług sieciowych. 
Aplikacja pokaże ci również wszystko, co jest dostępne na temat artysty jak: wywiady, biografie, szczegóły dotyczące albumów i każdej rzeczy, jaką kiedykolwiek zrobił. 
Wybierasz więc artystę, a następnie decydujesz, skąd i gdzie chcesz go odtworzyć, a do tego jest jeszcze ten piękny interface, z którego słynie ROON...  


[img:9]Na lewo do wejścia stały wzmacniacze ARCAM A5

[img:10]ARCAM A15

[img:11]ARCAM A25

Cała seria Radia ma bardzo prosty i przez to bardziej ludzki wymiar. W Harman’ie mamy wiele departamentów odpowiadających za różne rzeczy, są ludzie odpowiedzialni za prostotę projektowania przemysłowego, za dotyk, za biznes, programistów od konfiguracji i oprogramowania i zespół akustyków odpowiedzialnych za całą elektronikę. Patrząc więc z tego punktu widzenia są to urządzenia zaprojektowane od podstaw, zupełnie nowe pod każdym względem, od topologii po wrażenia wizualne. 

Druga fala kontynuuje ten design. 


[img:14]Na prawo od wejścia: odtwarzacz płyt ARCAM CD5

[img:15]Streamer ARCAM ST5

[img:8]W Radia nawet piloty są ładniusie

Odnowiony ARCAM to naprawdę wysokiej jakości stereo, jak i cała gama punktów budżetowych. Jesteśmy więc w stanie zapewnić wszystko każdemu, kto chce zająć się poważnym dźwiękiem. Przy wysokich i niskich kosztach, jesteśmy w stanie zapewnić wysoką wydajność dzięki naszym zintegrowanym produktom.

Co z pozostałymi markami koncernu?

Nie mamy w tej chwili do zaprezentowania żadnych nowych produktów: Mark Levinson, Revell ani JBL z najwyższej półki, poczuliśmy więc, że w tym roku skupimy się na asortymencie produktów ARCAM, ponieważ są to rzeczy nowe i bardzo ekscytujące.

A co ze wzmacniaczami wielokanałowymi do kina domowego, z których ARCAM słynie?

Na razie nie ma żadnych zmian w stosunku do obecnie dostępnej oferty, ale jeśli spojrzysz na wygląd i charakter tego co teraz robimy, oczywiste jest, że na jakimś etapie również i tam nastąpią zmiany. 


Wydaje się, że rynek amplitunerów i wzmacniaczy wielokanałowych mocno spowolnił i to nie z powodu braku zainteresowania klientów, a raczej z powodu wypstrykania się producentów z możliwości dodawania nowych funkcjonalności. Wszyscy już mają 8K / HDMI 2.1 / korektę akustyki pomieszczenia / wyjścia na kilka subwooferów / obsługę gęstych plików itd., itp. wiec teraz jest dobry czas na zakupy, gdyż nastąpiła stabilizacja i nasz nowy wzmak raczej nie stanie się za pół roku przestarzały moralnie. 

Ja się uwijam robiąc zdjęcia, a tu nagle ktoś mnie woła po imieniu proponując, żebyśmy sobie zrobili wspólną fotkę na pamiątkę, odwracam się, a to Alan Davidson, z którym nagrywaliśmy wywiad w Warszawie, więc skoro temat sam się wywołał do tablicy to na koniec proponuję ponownie rzucić okiem na relację z AVS 2023.
Jest z czego wybierać: 3 wzmacniacze zintegrowane / 2 streamery / 2 wzmacniaczo-streamery / 1 CD


[img:18]Alan Davidson i Waldemar Nowak

[img:12]I jeszcze raz ku przestrodze — zbliżają się wybory do Europarlamentu — nie agituję tu za żadną partią, natomiast apeluję, by powiedzieć NIE personalnie każdemu, kto podważa sensowność naszej przynależności do Unii Europejskiej. Doskonale pamiętam czasy, gdy w spożywczym był tylko ocet i nie chciałbym by z powodu nieodpowiedzialnych polityków moje dzieci miały przez to ponownie przechodzić.
Chciałbym, żeby reprezentowali mnie ludzie gotowi do zawierania kompromisów z innymi narodami na zasadzie win-win, bo na tym odpowiedzialna polityka polega. A ty?  

 

Odtwarzacze CD Streamery Wzmacniacze zintegrowane

Gdzie kupić?

ARCAM

Dystrybucja w Polsce:

Audio Center Poland

adres:
ul. Henryka Sucharskiego 49 30-898 Kraków

Sklepy muzyczne > ARCAM rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz