Akiko Audio - voodoo dla niedowiarków

Autor: Marek Knaga • 31 grudnia 2015
AKIKO AUDIO 440 - 610 zł
31 grudnia 2015 06:54
Marek Knaga MARTON Dostarczył Arspo Audio - dystrybucja ul. Tuwima 6 90-003 Łódź
  • Poprawa stereofonii i analityczności
  • W torach w urządzeniami wysokiej jakości, stanowią najprostszy sposób poprawy lub zmiany brzmienia
  • Ogólnie niski koszt inwestycji
  • Nieprzewidywalna skuteczność

Ciemna strona mocy staje się jasną w momencie, gdy zaglądając za jej mroczną kotarę dostrzegamy światło. Dla audiofila to co usłyszy, często ważniejsze jest od tego co pokazują mierniki i podpowiadają racjonalne teorie oparte na prawach elektrotechniki. W tym mrocznym tunelu, światełko o nazwie AKIKO ACOUSTIC, jest realną nadzieją na lepsze brzmienie.

 

[img:7:L]Firmę AKIKO ACOUSTIC trudno nazwać mistrzem marketingu. Wszystkie informacje zamieszczone na stronie polskiego dystrybutora są mocno enigmatyczne, niejasne i każdemu kto odnajduje w sobie nieco audiofilskiego sceptycyzmu, da pożywkę do licznych wątpliwości. Zdrugiej jednak strony są to teksty dla tych, którzy chcąc spróbować nic nie ryzykują. Jeśli zatem lubicie eksprymenty audio i jesteście otwarci na nowe doświadczenia - zapraszamy. 

 

TUNING STICK RCA / XLR:
... poprawa uziemienia - bezpośrednio za urządzeniem - może prowadzić do niebywałego wzrostu jakości audio.

 

TUNING STICK UNIVERSAL:

... podłączenie do kabla zasilającego. Jest to specjalny rodzaj podłączenia, inny niż w przypadku urządzenia E-Tuning Gold przeznaczonego specjalnie do kabli zasilających. Tuning Stick Universal sprawia, że dźwięk jest czysty i klarowny a zarazem wielowymiarowy, podczas gdy E-Tuning Gold idzie w stronę bardziej analogowej i cieplejszej reprodukcji.

 

PROCESOR AKIKO AUDIO TRIPLE AC ENHANCER:

Nowo opracowany produkt najwyższej jakości, dzięki któremu energia płynąca do twojego zestawu będzie czystsza. Urządzenie składa się z trzech komór wypełnionych trzema nowatorskimi aktywnymi materiałami, które zamknięte są w obudowie z włókna węglowego. Całość stabilizuje czarna żywica, która jednocześnie tłumi efekty mikrofonowania. Urządzenie, podobnie jak produkty WA Quantum, oklejone jest metalową folią. Działanie urządzenia oparte jest o zastosowanie nowych odkryć w dziedzinie tłumienia szumów wysokich częstotliwości. Jego skuteczność została potwierdzona pomiarami: wytłumienie szumów wysokich częstotliwości prowadzi do bardziej przyjaznej reprodukcji muzycznej w spektrum audio. 

 

[img:4]

Nie zdecydowaliśmy się na badanie zawartości tych ustrojów i jedyne co możemy o nich napisać to, to jak oddziaływają na dźwięk urządzeń z nimi współpracującymi lub jak oddziaływają na nasze zmysły - bo i to bierzemy pod uwagę.

Wygląd i zastosowanie

Ustroje AKIKO ACOUSTIC są trzema typami rządzeń, każde z nich dedykowane jest do innego rodzaju aplikacji. Mamy zatem do dyspozycji:

  • TUNING STICK RCA / XLR
  • TUNING STICK UNIVERSAL
  • PROCESOR AKIKO AUDIO TRIPLE AC ENHANCER

[img:6:L]Trudno je pomylić. O użyciu decyduje rodzaj złącza, jedynie TUNING STICK UNIVERSAL przymocować można za pomocą rzepów do dowolnego przewodu w torze. Na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią. Podłużne walce o długości około 15 cm z przewodem i wtykiem IEC, RCA lub XLR. Włączamy je w gniazdo dowolne zasilające w listwie lub pokoju odsłuchowym lub w przypadku złączą XLR/RCA w wolne gniazdo z tyłu obudowy - wzmacniacza, transportu CD, przetwornika DAC etc. W zasadzie to wszystko - reszta spoczywa w naszych uszach.

 

 

Opinia 1

[img:2:L]Do tematu podszedłem ostrożnie, nie bardzo wiedząc, czego się spodziewać. Sprawdzałem je zarówno w ślepych jak i tradycyjnych testach, sam i z innymi osobami. Pierwsze wrażenie było dosyć oczywiste i nie zostawiło wątpliwości, że po zastosowaniu tych urządzeń, pojawia się różnica. Nie było to coś bardzo oczywistego, ale każdy uczestnik testu, przy każdym użyciu sprzętu Aikiko stwierdzał zmianę. Wyjątkiem było, kiedy testujący przypadkiem wiedział o użyciu i nie stwierdził różnicy. Placebo w drugą stronę? Efekty użycia w ogólności pokrywały się z sugestiami producenta, działając na scenę, temperaturę i wysokie tony. Warto zaznaczyć, że użycie wszystkich elementów naraz, wcale nie dało najlepszego dźwięku, doradzam spokojne eksperymenty w tym zakresie.

Komu bym polecił?

Każdemu, kto ma już swój „skończony system”. Ma już swój zestaw, który kocha, który gra w taki sposób, jaki się wymarzył (czego każdemu życzę). Warto wtedy udać się do dystrybutora, wypożyczyć takie "cuda na kiju" (pun intended) i sprawdzić, ile faktycznie jest w tym magii, a ile naszej autosugestii. 

 

 

 

Opinia 2

[img:3:L]Na początku byłem trochę sceptycznie nastawiony do tych "pałeczek". Sprawdziłem je w wielu miejscach i na różnym sprzęcie. Sprzęt różnił się zarówno klasą jak i ceną. 

Pałeczki AKIKO ACOUSTIC posiadam już bardzo długo. Odkryłem pewną cechę: już sama ich obecność w pomieszczeniu powoduje pozytywne działanie. I tu pojawia się wniosek, że wszyscy popełniamy błąd, testując je u siebie. Każdy wyłącza, lub zdejmuje je z kabla i odkłada na bok. Niestety, pałeczki działają nadal, tylko lekko słabiej. Ja, żeby to sprawdzić wynosiłem je z budynku. Nasuwa się zatem wniosek, że przy obecności pałeczki w pomieszczeniu, jej działanie na sprzęt niższej klasy, powoduje fałszywy osąd, że one nie działają. Słyszymy wówczas poprawione brzmienie systemu i wtedy po podłączeniu elektrycznym, następuje zaledwie niewielka jego zmiana.

Odsłuch.

Oczywiście że działa i to jak. Poprawa jest bardzo duża. Przy odtwarzaniu każdego gatunku muzyki, pojawia się lepsza dynamika, stereofonia i przestrzeń. Wniosek jest oczywisty: pałeczka pochłania wszelkie zakłócenia ze sprzętu i kabli, a brak artefaktów powoduje, że jest bardzo dobrze słyszalne czarne tło. A to oczywiście przekłada się na piękną górę pasma, lepszą stereofonię, selektywność i dynamikę.

 

 

 

Opinia 3

[img:1:L]Przez około miesiąc jeździłem z Pałeczkami AKIKO ACOUSTIC do moich znajomych i korzystając z każdej możliwej sytuacji włączałem je w tor audio. Czasami gospodarze dawali namówić się na zabawę pt. "... zgadnij czy to jest włączone w tor", czasami robiliśmy po prostu prezentację, która nie była ślepym testem.  

 

Im lepszy tor, tym bardziej czytelne wyniki

To dość oczywisty wniosek: urządzenia, które zostały staranniej zaprojektowane i wykonane znacznie łatwiej prezentują zmiany jakie wprowadzają testowane ustroje. Pojawianie się zjawiska czarnego tła oraz próby jego definiowania przychodzą znacznie łatwiej na urządzeniach, które posiadają możliwość jego tworzenia. W torach, w których  jest ono zjawiskiem "normalnym", jego brak - jeśli nie jest wywołany słabej jakości nagraniem - czarne to nie ma tendencji do znikania. Separacja instrumentów lub źródeł jest lepsza co oczywiście natychmiast przekłada się na polepszenie stereofonii i rozszerzenia wirtualnej sceny dźwiękowej.

Adaptacja akustyczna pomaga

Mieliśmy też niewątpliwą przyjemność używać ich w jednym pokoju, który był zaadoptowany akustycznie. Pomijając dużą dużą frajdę jaka płynie z samego przebywania i słuchania muzyki w takim miejscu, to wrażenie soniczne są nieporównywalne do każdego innego pokoju, który adaptacji akustycznej nie posiada.

Zjawisko stereofonii nabierają tu zupełnie nowego wymiaru. W takim pomieszczeniu o ile jej samej już nie trzeba poprawiać o tyle wspomnienia wcześniej separacja źródeł pokazuje czym może w rzeczywistości być. Robi się naprawdę groźnie bo detaliczność nagrań, które doskonale znamy pokazuje nowe oblicze i ilość szczegółów mogłaby zaskoczyć prawdopodobnie samego realizatora i producenta.    

[img:5]

Pomimo, że sposób w jaki one działają, nie jest do końca dla nas jasny, pozostajemy jednak przy wspomnieniu, że ich skuteczność uwarunkowana jest kilkoma czynnikami, które pozostają prawie wprost proporcjonalne do budżetu jakim dysponowaliśmy tworząc nasz tor audio.

Wypożyczając je od polskiego przedstawiciela firmy AKIKO ACOUSTIC, dostaliśmy dwie propozycje: albo je oddamy, albo mailowo poprosimy o numer konta, aby zrobić przelew, dzięki któremu staniemy się właścicielem opisywanych ustrojów. Firma prowadzi dość przyjazną politykę wobec swoich klientów i 14 dni na odsłuch i ewentualny zwrot, jest standardową procedurą przy zakupie. 

CENY:

  • TUNING STICK UNIVERSAL - 440,00
  • TUNING STICK RCA/XLR - 645,00
  • TRIPLE AC ENHANCER - 610,00

 

Gdzie kupić?

AKIKO AUDIO AKIKO AUDIO www.akikoaudio.com/en

Dystrybucja w Polsce:

Arspo Audio - dystrybucja

adres:
ul. Tuwima 6 90-003 Łódź

Sklepy muzyczne > AKIKO AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz