23 czerwca 2022 11:55
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info FNCE S.A. FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

FOCAL & NAIM: 10 lat współpracy cz.1 - okazja okazję goni

W pierwszym momencie kompletnie nie wiedziałem co jest grane. Wszędzie wokół stały jakieś zestawy z numerkami, panowała podniosła atmosfera i wszystko na biało – ślub / pogrzeb* / pierwsza komunia? O co chodzi? 

(* w niektórych kulturach azjatyckich pogrzeby celebruje się również na biało)

Premiery na High End: 

  • Premier nie było, bowiem ostatnie miały miejsce już kilka miesięcy temu przy okazji edycji specjalnej zestawu 10th Anniversary, a o nadchodzących nie wolno jeszcze prasie mówić :)


 
[img:13]Od progu było nastrojowo

Nicolas Debard (Product Manager Focal): W Monachium świętujemy dziesiątą rocznicę połączenia się firm Focal i Naim. Na tę okazję przygotowaliśmy 10 bardzo specjalnych w zestawów, bo jak wiesz, gdy Naim tworzy nową elektronikę, to Focal uzupełnia ją o odpowiednie kolumny i vice versa.
Ponadto przygotowaliśmy również ekskluzywne wersje wykończenia jak chociażby ta srebrna Sopra, która idealnie jest dopasowana do limitowanej wersji srebrnej elektroniki. 

Pakiety stanowią przekrój przez całość oferty obu marek, jak chociażby słuchawki Stellia z towarzyszącym im Atom’em, czy głośniki montażowe CI z serii 1000 Utopia In Wall i NAIM ND5 XS 2 i Astral-16 będący luksusowym amplitunerem AV. Na szczycie ofert cenowej mamy Maestro Utopia Evo, NAC 252, NAP 300 DR i NDX 2. Mamy też proste rozwiązania jak On Wall 302 z subwooferem i odtwarzaczem sieciowym Uniti Atom. 

(od redakcji – Nicolas mówiąc o szczycie oferty najprawdopodobniej z rozpędu pominął zestaw z Grande Utopia Evo z fenomenalnym wzmacniaczem Statement, których w tym pomieszczeniu nie było)


Chyba nie muszę dodawać, że zestawy zostały wycenione w atrakcyjny sposób. Taniej takich zakupów, to się raczej przez najbliższe 10 lat nie uda zrobić, a uwzględniwszy inflację, to taka okazja się nie powtórzy nigdy.


[img:7]
Zestaw 1 – słuchawki Stellia + Uniti Atom Headphone Edition, czyli all-in-one streamer wzbogacony o bardzo porządny wzmacniacz słuchawkowy ze zbalansowanymi wyjściami słuchawkowymi 4-pinowy XLR / 4.4 mm Pentaconn / oraz standardowym 6.3 mm
– 
idealny do odcięcia się od otoczenia podczas pracy lub gdy z powodów metrażowych nie możemy postawić kolumn, a z hi-endowego dźwięku nie chcemy rezygnować / o słuchawkach powiem tylko tyle: berylowa membrana o przekroju "M" dostarcza pasmo 5 – 40.000 Hz. Jakieś pytania?
(kliknij)

[img:17][img:18]Zestaw 2 – kolumny Grande Utopia Evo + wzmacniacz Statement, to połaczenie jednego z najlepszych wzmacniaczy i kolumn jakie są dostępne na Ziemi, czyli Hi-End totalny (słupek z gramofonem nie należy do tego zestawu)

[img:5]Zestaw 3 – kolumny Aria K2 926 w wyjątkowym wykończeniu Ash Grey prosto z linii Utopia + Uniti Star, to znakomite dźwiękowo i proste w obsłudze rozwiązanie dla streamingu muzyki, które można w każdej chwili rozbudować o multiroom w kolejnym pokoju
 / Zestaw 4 – kolumny Aria 926 + Uniti Nova

[img:4]Zestaw 5 – kolejny "gruby" zestaw – procesor dźwięku Astral-16 to idealne narzędzie nie tylko dla hi-endowego Kina, ale i dla muzyki przestrzennej, zwłaszcza że dołączone głośniki montażowe są odpowiednikami wolnostojących Utopii
/ 1000 In Wall LCR Utopia na górze i 1000 In Wall SUB Utopia – 3 przetworniki na dole każdej ramki, a to oznacza, że można postawić Kino gdzie każdemu kanałowi może towarzyszyć subwoofer / kto kiedykolwiek słuchał instalacji multisub ten wie, że takiego dźwięku to nawet w najlepszych Multiplexach nie mają – można więc mieć od jednego, do siedmiu subwooferów i takie Kino to ja lubię / zestaw nie byłby kompletny bez odpowiedniego źródła jak np. ND5 XS 2 – streaming plików Hi-Res, AirPlay 2, Chromecast built-in, Bluetooth apt X HD, Spotify Connect, TIDAL, Qobuz, Roon i wejście cyfrowe USB dla komputera

[img:3]Zestaw 6 – kolumny naścienne On Wall 302 + subwoofer Sub Air + Uniti Atom. czyli wszechstronny streamer / głośniki do Stereo i do Kina domowego / można je powiesić na ścianie, gdzie nie zajmują miejsca, albo postawić na podstawkach

[img:1]Zestaw 8 – wyjątkowo rozbudowany, ambitny i wyczerpujący temat – kolumny Maestro Utopia Evo, oraz...

[img:6]... przedwzmacniacz NAC 252 + wzmacniacz NAP 300 DR + odtwarzacz sieciowy NDX 2 + dedykowany zasilacz Supercap

[img:2]Zestaw 9 i Zestaw 10 stały w samiutkiej witrynie – z bliska w szkle odbijało się dosłownie wszystko, a od tyłu nie można było się do nich dostać, na szczęście Edycję Rocznicową udało się uwiecznić na drugiej wystawie...
(kliknij)

[img:15]Zestaw 10 – najbardziej rocznicowy z rocznicowych 10th Anniversary Edition, bowiem wykonany w niespotykanej dla Naim'a i Focal'a kolorystyce cyny i betonu – kolumny Sopra No2 + streamer muzyczny  NDX 2 + przedwzmacniacz NAC 282 + końcówka mocy NAP 250 DR + z dedykowane zasilacze HICAP DR + NAPSC
(kliknij)

Poza opisanymi zestawami, w pokoju znalazło się już tylko miejsce na mini wystawkę referencyjnych słuchawek. No i cóż tu można dodać, od dnia premiery modelu Utopia, każde kolejne, to jak kolejny rekord świata. Focal wspina się na wyżyny kreatywności w doborze czasami nieoczywistych materiałów, jak uzyskiwania fenomenalnego brzmienia zarówno w modelach zamkniętych jak i otwartych. Oni po prostu nie robią słabych słuchawek :)


[img:9]Od lewej: Stellia / Celestee / Utopia / i najnowsze otwarte Clear MG, oraz dwie sztuki Uniti Atom Headphone Edition, czyli edycja specjalna wielokrotnie nagradzanego urządzenia all-in-one Uniti Atom
(kliknij)

[img:8]Clear MG w odcieniu starego mosiądzu – nie osądzaj pochopnie recenzenta po zwiniętym kablu na klacie, bo nie ma co słuchać  konstrukcji otwartej, gdy wokół zgiełk jak na polu bitewnym
/ natomiast o recenzowanych przeze mnie Clear 
zamkniętych mam jak najlepsze zdanie
 
(kliknij)

UWAGA – nie przegap części drugiej, gdyż będą tam zdjęcia jakich normalnie nie widuje się w relacjach z imprez – no chyba że jest się w odpowiednim czasie i miejscu (podczas demontażu), a ludzie wokół są przychylnie nastawieni do pomysłu ujawnienia różnych tajników.

Źródła Stacjonarne Odtwarzacze plików Streamery Przetwarzanie Procesory dźwięku Wzmacnianie Przedwzmacniacze Końcówki mocy Wzmacniacze słuchawkowe Multiroom Słuchawki Przewodowe Nagłowne Zamknięte Otwarte Domowe Kabel wymienny/zbalansowany Hi-res słuchawki Kolumny Stereo Wielokanałowe Subwoofery Głośniki instalacyjne Hi-res (stacjonarne) Bluetooth aptX Wi-fi/LAN Chromecast We/Wy zbalansowane Kompatybilny z multiroom AirPlay Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > FOCAL rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz