SOUND UNITED i inni - czy coś nowego trafi do Salonów Denon?

Nie dzielmy włosa na czworo pomyślałem sobie w duchu i stąd relacja zbiorcza dla 4 firm, których produkty trafiły / już są / lub trafią w niedalekiej przyszłości do sieci Salonów Denon / Audio Forum.

Nowości na High End:

  • CANTON: Ergo GS Edition – wznowiona po 43 latach i zmodernizowana edycja kolumn Ergo
  • CANTON: Karat 50 Edition – uwspółcześniona edycja ulubionych kolumn założyciela marki
  • CANTON: Smart Townus 8 – aktywna kolumna podłogowa
  • CANTON: Smart Townus 2 – aktywna kolumna regałowa
  • Q ACOUSTICS: Concept 50 – tańsza wersja podłogowego flagowca
  • Q ACOUSTICS: Concept 30 – tańsza wersja podstawkowego flagowca
  • Q ACOUSTICS: Concept 90 – kanał centralny pasujący do kilku serii
  • Q ACOUSTICS: M20 – małe bezprzewodowe aktywne regałówki
  • Q ACOUSTICS: E120 – mały montażowy wzmacniacz z radiem 

O produktach serii Denon 900 / Denon 1700 / Marantz CD 60, oraz premierze flagowego DALI Kore już pisałem, a teraz przejdźmy do okrągłego jubilata – Canton rozpoczął swoją przygodę z audio 50 lat temu i widać, że rocznik ‘72 miał jakiś szczególny potencjał, który umożliwił dotrwanie do dziś kilku utytułowanym firmom. Może chodziło o wyemitowanie pierwszego odcinka serialu M*A*S*H?
Kto to wie… 


[img:2]Czarne Karat 50 Edition / brązowe Smart Townus 8 / białe A 65

Canton

Z okazji 50-tej rocznicy przygotowaliśmy kilka specjalnych produktów, z czego najważniejszym są kolumny Ergo GS Edition, gdzie GS pochodzi od inicjałów naszego założyciela Guntera Seitza. Projekt nawiązuje bezpośrednio do pierwszych kolumn podłogowych jakie zaprojektowaliśmy w 1979 jakim były Ergo.
Obecna wersja to niemal identyczna bryła, ale wypełniona nowoczesną technologią. Mamy więc przetworniki z membranami ceramicznymi z serii Reference K, mamy znakomite terminale od WBT i bardzo sztywną skrzynię z prawdziwego drewna. Żadnych fornirów tylko znakomicie brzmiące jak w instrumencie muzycznym drewno


[img:1]Ergo z 1979 i Ergo GS Edition z 2022 – zewnętrznie jak bliźniaki, ale pod maskownicą jest teraz aluminiowo-ceramiczny tweeter 25 mm / ceramiczno-wolframowy 154 mm średniotonowy i dwa 220 mm ceramiczno-wolframowe woofery / pasmo 20 – 40.000 Hz

Drugim produktem rocznicowym jest Karat 50 Edition, który ukazał się jakieś 25 lat później. To była najbardziej ulubiona kolumna założyciela, więc również i ją napakowaliśmy nowoczesnymi rozwiązaniami jak ceramiczny tweeter z Serii K. Ta kolumna będzie dostępna wyłącznie w wersji czarnej. 


[img:6]Smart Townus 2

Z mniejszych rzeczy mamy bezprzewodowy Smart Townus 2, który jest kompaktowym głośnikiem aktywnym, oraz Smart Townus 8, czyli niewielką kolumnę podłogową. Na chwilę obecną seria Townus to już 5 kolumn aktywnych i pasywnych


[img:4]Canton to również europejski lider praktycznych rozwiązań okołotelewizorowych...

[img:3]... oraz soundbarów i kolumn aktywnych wszelakich rozmiarów tworzących multiroom
 (kliknij)

 


[img:5]Hi-endowe ClasséB&W 801 D4
 
(kliknij)

Classé

W Classé formalnie żadnych nowości, acz dzięki przepływom kapitałowym i przejęciu przez Sound United marki B&W, można powiedzieć że Classé powróciło do swoich korzeni, czyli do marki z którą ramię w ramię rozpoczynało swoją karierę. Dlatego nie dziwi, że tegorocznej prezentacji (zniewalającej jak zwykle) tym razem towarzyszyły kolumny B&W 801, które u nas nie, ale poza Polską są również dystrybuowane przez Horn S.A.. 


[img:7]Sprzęt tej klasy co wzmacniacze Delta Mono budzą nieustająco mój respekt
(kliknij)

 


[img:8]Od lewej i od prawej fenomenalnie grające w swojej cenie kolumny Polk Reserve: R700 / R600 / R500
/ małe R200 / R100 / centralne R300 / R350 / R400
(kliknij)

Polk

W Polk nic premierowego, co o niczym złym nie świadczy, po prostu niektóre firmy robią swoje niezależnie od kalendarza targowego. Polk ma wyjątkowo korzystny stosunek jakości do ceny, który w serii Reserve jeszcze podkręcił. Jest potęgą sprzedażową i to wystarczy.


[img:9]Polk pokazał swoje kino domowe, gdzie cały setup kosztuje mniej (może ciut przesadziłem) niż jedna kolumna za ścianą :)
Mogę je polecić każdemu w ciemno, a nadstawki R900 obsłużą również dźwięk przestrzenny
(kliknij)

 


[img:13]Od lewej: audiofilskie Concept 500 i na nóżkach Concept 300
/ nowość – Concept 50 i na nóżkach Concept 30, oraz kanał centralny 
Concept 90 / subwoofer QB 12
(kliknij)

Q Acoustics

Alex Munro: Naszymi najnowszymi produktami są kolumny z linii Concept, czyli 30, 50 i 90. 
Concept 50 to kolumna podłogowa, 
Concept 30 możemy na specjalnym wieszaku powiesić nawet na ścianie, natomiast Concept 90 to kanał centralny, który musieliśmy w końcu zbudować, ponieważ dostawaliśmy masę zapytań od ludzi, którzy chcieli stawiać kino domowe na naszych pięknych kolumnach. 
Kanał centralny został więc tak przygotowany, by można go używać zarówno z Concept 50, jak i znacznie większymi 500. Jeśli wiec 3-4 lata temu kupiłeś Pięćsetki, to od teraz możesz je uzupełnić o centralny i subwoofer. 

Nadmienić warto, że wiele z rozwiązań dostępnych w ekskluzywnych modelach 500 i 300 trafiło teraz do znacznie atrakcyjniejszych cenowo, a równie pięknych 50 i 30, jak np. dwuwarstwowa konstrukcja ścianek obudów Gelcore (w wyższej serii są 3 warstwy), czy tunele Helmholtz (HPE) wyrównujące ciśnienie wewnątrz obudów. 


[img:11]Q Acoustics M20 / typową funkcjonalnością dla Q Acoustics jest dopasowanie basu do warunków
gdzie stoi głośnik: narożnik / przy tylnej ścianie / przestrzeń otwarta
(kliknij)

M20 to głośnik Bluetooth, dostępny w trzech wykończeniach: Carbon Black / Arctic White / Orzech amerykański / elektronika wbudowana jest w jeden z korpusów, więc komunikacja pomiędzy skrzynkami odbywa się po kablu / dodatkowo jest USB (24/192) i wejście optyczne, więc spokojnie można telewizor podłączyć / kanały można zamieniać pstryczkiem. 
Pasują do niego wszystkie akcesoria od 3000i, jest więc podstawka podłogowa i wieszak ścienny. 


[img:14]Q Acoustics E120
(kliknij)

Q Acoustics E120 to rozwiązanie instalacyjne – Bluetooth / DAB+ / FM / i wilgocioodporny wzmacniacz mogący napędzać od 2 do 4 głośników sufitowych lub ściennych w domu jak i na zewnątrz. Można podłączyć do niego sygnał również analogowo, oraz wyjść na subwoofer. Jednym słowem coś do kuchni / łazienki / domku letniskowego / na werandę.


[img:12]Czas mija i nikt nie odważył się naśladować karkołomnego w wykonaniu, a przepięknego wizualnie połączenia 7-warstw lakieru z fornirem w modelu 300 / 500, które jest tak gładkie, że samo mizianie dłonią to czysta przyjemność, natomiast 30 / 50 to równie piękny, ale sam lakier więc i koszt wykonania się przełoży na niższą cenę
(kliknij)

[img:10]

Kolumny

Gdzie kupić?

CANTON CANTON www.canton.de

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > CANTON rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

CLASSE

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > CLASSE rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

POLK AUDIO POLK AUDIO www.polkaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > POLK AUDIO rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Q ACOUSTICS Q ACOUSTICS

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Q ACOUSTICS rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz