19 sierpnia 2022 09:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL

Nagrody EISA 2022/2023 rozdane i można powiedzieć, że co lepsze kąski tradycyjnie zgarnął Horn

Czy zdobywanie nagród może stać się nudne?
Nie może. 
To zawsze kręci, nawet jeśli to 40. raz z rzędu :) 

Ludzie od lat psioczą na nagrody EISA (nie mówię, że nie bez racji), ale z drugiej strony, gdy zbliża się termin ogłaszania wyników, to kto z ciekawością (choćby jednym okiem) nie zerka kto dostał, choćby tylko po to, żeby mieć legalny powód by sobie ciut pomarudzić i z wynikami się nie zgodzić. A może jednak się zgodzić? 

W tym roku do nagród nominowało 60 redakcji z 29 krajów, a że EISA przestały być nagrodami europejskimi (dawniej "E" w oznaczało European), a skrót EISA został "przedefiniowany" i teraz oznacza Expert Imaging and Sound Association, to część nominacji z naszego krajowego punktu widzenia jest delikatnie mówiąc egzotyczna. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest tu


[img:3]Według szanownego jury ta kategoria w oryginale została nazwana Smart Amplifier i konia z rzędem temu,
kto zgadnie co "ustawodawca" mógł mieć na myśli? 

Marantz Model 40n – wzmacniaczem wielofunkcyjnym EISA 2022–2023

Uzasadnienie EISA: Długa historia Marantza jest bogata w wybitne wzmacniacze, które wyznaczały kolejne etapy rozwoju tej kategorii sprzętu, i Model 40n wpisuje się w tę tradycję. Można podziwiać sam jego wygląd – piękny zarówno w wersji czarnej i srebrno-złotej – jednak najbardziej zachwycający jest sposób, w jaki połączono firmowy etos wyrafinowanego brzmienia z szeroką paletą funkcji. Strumieniujemy muzykę przez platformę HEOS, podłączamy gramofon do wejścia phono, a telewizor przez HDMI ARC – Model 40n jest równie dobry do odtwarzania muzyki ze źródeł analogowych i cyfrowych, jak i do oglądania filmów. Nowoczesny, uniwersalny wzmacniacz dla audiofila, melomana i wszystkich domowników.

Na temat 40n przygotowałem swego czasu ciekawą relację z premiery prasowej, gdzie pojawiło się sporo całkiem nieoczywistych informacji – MARANTZ: Model 40n - oficjalnie wzmacniacz zintegrowany, nieoficjalnie streamer, oraz relację z wystawy High End, gdzie pokazano pasujący do kompletu odtwarzacz CD – MARANTZ: CD 60 - cedeki trzymają się mocno od 40 lat

 

[img:2]

Denon PMA-900HNE & DCD-900NE – systemem stereofonicznym w przystępnej cenie EISA 2022–2023

Uzasadnienie EISA: Wzmacniacz PMA-900HNE jest świetną bazą dla dobrej klasy systemu stereofonicznego w przystępnej cenie, zapewnia solidne brzmienie i szeroką funkcjonalność. Firmowa technika końcówek mocy Advanced High Current zapewnia dużą wydajność i swobodną współpracę z różnymi zespołami głośnikowymi, a platforma HEOS – bezprzewodowe strumieniowanie i sterowanie aplikacją; jest też Bluetooth, wyjście słuchawkowe i wejście gramofonowe. Dodanie odtwarzacza DCD-900NE pozwoli kręcić wciąż popularnymi płytami CD, a dzięki działaniu zaawansowanego upsamplera wydobędzie z nich dźwięk wysokiej jakości.

Kolejna okazja do ciekawej lektury – DENON: Seria 900 - stereo wraca do łask w glorii i chwale – stanowiąca połączenie relacji z Monachium i newsa sprzętowego. 

 

[img:4] 

Polk Audio MagniFi Mini AX – kompaktowym soundbarem EISA  2022–2023

Uzasadnienie EISA: Kompaktowy soundbar jest udany wówczas, gdy kreuje dźwięk potężniejszy i swobodniejszy, niż się tego spodziewa większość zainteresowanych tego typu rozwiązaniem. Tak postawione zadanie Magnifi Mini AX wykonuje na medal. Jego główna, centralna część ma tylko 30 cm szerokości i znajdzie się na nią miejsce dosłownie wszędzie, a towarzyszący subwoofer przycupnie dyskretnie, wykonując swoją ciężką robotę z zadziwiającą łatwością. Ale nie chodzi tylko o bas – przestrzeń dźwiękowa jest obszerna, jakby pochodziła ze znacznie większego urządzenia, a klarowność dialogów można poprawić wzmacniając działanie kanału centralnego. Podłączenie i codzienne czynności są łatwe, do dyspozycji są HDMI eARC, Wi-Fi i Bluetooth. Tam, gdzie brakuje miejsca na większe belki, zainstaluj Magnifi Mini AX i niczego nie stracisz.

Nie ma takiego drugiego małego szatana jak ten – POLK: MagniFi Mini AX - kompaktowy soundbar z subwooferem i dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos / DTS:X – wiem co mówię, bo właśnie kończę miesięczny okres używania tego malucha i niedługo pojawi się pełna jego recenzja.

 

[img:1]

Denon AVR-X1700H – amplitunerem kina domowego EISA 2022–2023

Uzasadnienie EISA: Nowoczesny, siedmiokanałowy amplituner AV w przystępnej cenie – w tak prosto zdefiniowanej, ale przecież bardzo ważnej kategorii Denon jest w tym roku wyraźnym zwycięzcą. AVR-X1700H – wyposażony w dekodowanie Dolby Atmos i DTS:X, wybiegające w przyszłość możliwości podłączeniowe, łatwy w obsłudze, grający z przytupem i rozmachem – nie stwarza żadnych praktycznych problemów i ograniczeń. Trzy wejścia HDMI 2.1 wspierające zaawansowane formaty video związane z konsolami do gier następnej generacji jeszcze powiększają zakres jego zastosowań. Zainstalowana platforma HEOS zapewnia strumieniowanie z sieci (w tym odtwarzanie plików hi-res), organizuje pracę strefową, daje dostęp do asystentów głosowych, integruje Bluetooth. AVR-X1700H to wzorcowy przykład świetnej relacji jakości do ceny.

I jeszcze jeden mix relacji z Monachium i newsa sprzętowego – DENON: PMA-1700NE - wzmacniacz zintegrowany 2x 140 W z USB-DAC dla bardzo wymagających, widać że Denon ma bardzo dobrą prasę nie tylko u nas, ale i na świecie.

 

[img:5]

Sonus faber OMNIA – zintegrowany system głośnikowy all-in-one  EISA 2022-2023

Uzasadnienie EISA: Nawet jeżeli nie zrobi na tobie wrażenia wygląd Omni i jej podświetlone panele dotykowe, to i tak oczaruje cię brzmienie Sonusa i zaciekawi zestaw funkcji. Dzięki wielogłośnikowej konfiguracji, solidnej amplifikacji i zaawansowanemu procesorowi ten spójny, samodzielny system kreuje przestrzeń dźwiękową właściwą dla tradycyjnego układu dwukanałowego i wykazuje taki sam talent w seansach muzycznych, jak filmowych, wypełniając pomieszczenie dźwiękiem mocnym i czystym. Strumieniowanie obejmuje AirPlay2, Chromecast, Roon, Tidal Connect i Spotify Connect, do podłączenia gramofonu zaprasza wejście phono, a telewizora – HDMI ARC.

Wkrótce u nas również pełna recenzja Omnia – prace nad tekstem zbliżają się do finiszu, ale uchylę już teraz rąbka tajemnicy... to zasłużona nagroda. 

Wypada też wspomnieć o drugiej nagrodzie EISA dla marki Sonus faber, za produkt co prawda przez Horna nie oferowany, ale na pewno przyczyniający się do wzrostu prestiżu i uznania dla kunsztu akustycznego jej inżynierów.


[img:6]

Maserati Grecale z systemem nagłośnienia Sonus faber High Premium – wbudowany system nagłośnienia samochodowego EISA 2022-2023

Uzasadnienie EISA: Nowy Maserati Grecale jest jednym z najwspanialszych i najbardziej stylowych SUV-ów na rynku, a w samochodzie, w którym perfekcja jest standardem, reprodukcja dźwięku musi jej dorównać. Jest to możliwe dzięki współpracy z włoską marką głośników high-end Sonus faber. System audio High Premium w Grecale składa się z 21 głośników, w tym wysokotonowych z jedwabnymi kopułkami, napędzanych ze wzmacniacza 1285 W, klasy D, z podwójnym procesorem DSP. Dwa różne ustawienia dźwięku, Reference i Extrema, oraz możliwość odtwarzania dźwięku przestrzennego 3D, pozwalają właścicielowi dostosować brzmienie do własnych upodobań, natomiast aplikacja Sonus faber jest wbudowana w system informacyjno-rozrywkowy samochodu, zapewniając intuicyjne sterowanie. Rezultatem jest muzyka na drodze na poziomie high-end.

Wprawdzie to relacja z premiery innego Maserati, ale również ze sprzętem Sonus faber – Maserati MC20 + Sonus faber, a może na odwrót

 

Wśród nagrodzonych są również produkty, które występują w dystrybucji / ofercie Horn Distribution poza granicami Polski, w krajach dokąd sięga swoją dystrybucją.

 

[img:8] 

Argon Audio TT-4 – gramofon w dobrej cenie EISA 2022-2023

 

[img:7] 

Loewe Klang System – system kina domowego EISA 2022–2023

 

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

POLK AUDIO POLK AUDIO www.polkaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > POLK AUDIO rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

SONUS FABER SONUS FABER www.sonusfaber.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > SONUS FABER rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

LOEWE

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LOEWE rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Argon

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Argon rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz