AKG N60 NC

Autor: Waldemar Nowak • 19 czerwca 2016
AKG N60 NC1.000 zł
19 czerwca 2016 22:14
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Dostarczył
 • Skuteczny noise cancelling.
 • Małe, lekkie, ważące zaledwie 150 g.
 • Doskonale sprawdzają się jako słuchawki pasywne.
 • Mikrofon telefoniczny i wygodne sterowanie na przewodzie.
 • Skutecznie chroniący głowę w samolocie, miękki obustronnie pałąk.
 • Długi czas pracy na akumulatorze.
 • Brak Bluetooth.
 • Nietypowy przewód ładowania.
 • Miękkie etui, które słabo chroni słuchawki.

N60 NC to najbardziej utytułowane słuchawki w tym zestawie. Począwszy od nagrody dla najlepszych słuchawek mobilnych EISA 2015-16, przez rekomendacje kilku zachodnich magazynów, iFDesign Award 2015, po RedDot Award 2015 - dwie ostatnie za projekt i formę.

[img:1]

Budowa

N60 NC są filigranowe i skrętne na wszystkie strony. Połączenia 3D Axis nadają im elastyczność radzieckiej gimnastyczki (miałem na myśli Nadię Comăneci, która jak na złość okazała się Rumunką), co jak się później okaże ma niebagatelne znaczenie gdy musimy je upchnąć do bagażu.

[img:6]

Żadnych wystających czy nadmiernie delikatnych elementów, które można by uszkodzić - idealne słuchawki podróżne. Jakby co to zmieszczą się i do kieszeni.

Na lewej muszli znajdziemy włącznik NC (Noise Cancelling), otwór gniazda microjack 2.5 mm i... no, a gdzie reszta? Jak to się ładuje? Spokojnie panie i panowie - to jest wynik pracy i twórczego geniuszu inżynierów z austriackiego AKG, a jak powszechnie wiadomo na najprostsze rozwiązania wpada się najtrudniej - akumulator ładujemy przez ten sam otwór, który przyjmuje sygnał audio, tyle że za pomocą dedykowanego przewodu USB zakończonego czteropinowym microjackiem - tylko tyle i aż tyle. Polimerowy litowo-jonowy akumulator można naładować w czasie poniżej 3 h i wytrzymuje on do 30 h pracy! To jak na standardy zestawów z ANC wynik niezły, a patrząc na rozmiar urządzenia to nawet wybitny. Oczywiście w dużej mierze o zasługa braku Bluetooth, który potrafi uszczknąć małe-co-nieco energii.

Nie ma co się więc dziwić, że dostrzeżono potencjał w tych maleństwach, bo prawdę powiedziawszy oczy się do nich same śmieją, a szukając słuchawek z ANC, podobnej wielkości wybór jest dość ograniczony. Na głowie leżą pewnie i pomimo, iż muszą się utrzymywać tam tylko dzięki sile ściskania niewielkich nausznych padów, to nie masakrują małżowin - krew krąży normalnie. Reszta charakterystycznych cech to: pady wypełnione pianką z pamięcią kształtu, waga 150 g, obustronnie obszyty miękki pałąk. Jak ważny jest to detal, powie wam każdy kto choć raz w życiu z założonymi słuchawkami przyłożył głową w schowek bagażowy w samolocie - to potrafi zaboleć.

 

[img:5:R]

Piękny detal i rewelacyjne wykonanie mocowania 3D Axis. Te słuchawki wydają się być trudne do uszkodzenia. Jeśli połączyć ich piękną formę z funkcjonalnością i odpornością na trudy życia w podróży - otrzymujemy produkt bliski ideału. 

 

W komplecie otrzymujemy miękkie i wytrzymałe neoprenowe etui - wykonano je z tego samego materiału co skafandry płetwonurków. Do tego mamy do dyspozycji przewód audio z mikrofonem telefonicznym i uproszczonym, jednoprzyciskowym sterowaniem. (1-wszy clik: Play / Pauza / Telefon / Zakończenie rozmowy, 2-gi clik: Utwór do przodu).

Przewód do ładowania wygląda jak wynalazek: z jednej strony wtyk USB bez obudowy (pasuje do najcieńszych nawet laptopów, a z drugiej wzmiankowany microjack. Oba w oplocie by zmniejszyć efekt szurania o ubranie. Do tego przejściówka do samolotu w postaci podwójnego mono. Szczególnie zwracam uwagę na ostatnią pozycje - bo słuchawki z ANC konstruuje się niby głównie dla podróżujących samolotami, a wiele firm jakby o tym zapominało. 

Czy zauważyłem jakieś minusy? chyba tylko to, że zawieruszenie firmowego kabelka do ładowania oznacza niemożność zastąpienia go niczym innym co mamy pod ręką. Gdyby w etui była zamykana kieszonka na kable i przejściówkę, szanse na ich zgubienie byłyby mniejsze. No i chciałoby się mieć Bluetooth, ale to nie wada tylko cecha tego modelu.

Odsłuch

Ponieważ N60 NC są konstrukcją przewodową, grają niezależnie od tego czy NC jest włączony i czy jest zapas energii w akumulatorze. To bardzo dobra wiadomość dla podróżujących po dżungli jak i sklerotyków, którzy nie pamiętają o systematycznym ładowaniu. Inżynierowie AKG dokonali jeszcze jednego wyczynu, który jeszcze 3-4 lata temu był poza zasięgiem jakiejkolwiek firmy (przy tłumieniu na poziomie -20 dB), włączanie NC jest niezauważalne dla brzmienia, no może minimalnie podkręca górny bas, ale po 5 sekundach od włączenia nie jesteśmy już w stanie wychwycić różnicy, za to mijające nas samochody jakby wszystkie jechały na luzie - no coś pięknego.

[img:3]

Jeden ruch przełącznika i pojawia się tłumienie jakiego nie powstydziłyby się niektóre modele wokółuszne.

A jak grają? No daj Panie Boże zdrowie każdemu, kto wpakuje w przenośne słuchaweczki zdolność tak przyjemnego muzykowania. Żaden tam audiofilizm, ale po prostu fajny, z ciepłymi wokalami, otwarty, pozbawiony agresji (szczególnie na górze) z kontrolowanym basem dźwięk. Nie znaczy to, że słuchawki nie grają w górnej i dolnej części pasma. Mając zakres pracy od 10 Hz do 22.000 Hz, posiadają potencjał by ogarnąć więcej niż nasze uszy, a chodzi tylko o to, że nie nadużywają naszej cierpliwości łupaniem na dole i gwizdem turbiny dentystycznej na górze. Charakterystyka tak dobrana, by umilać nam drogę i nie męczyć. Patrząc na realną skuteczność Noise Cancellingu, można śmiało powiedzieć, że wcale nie potrzeba pakować uszu do konserw by uzyskać satysfakcjonujący efekt tłumiący i to w bardzo kompaktowym wydaniu - no cud-miód proszę państwa. Na tym kończę laurkę. 

[img:2]

Magiczny kabelek USB-microjack umożliwia ładowanie gniazdem audio, poza tym trzeba przyznać, że to jedne z najbardziej gustownych przewodów jakie można spotkać w tego typu urządzeniach. Poza tym w komplecie otrzymujemy bardzo wygodne, neoprenowe etui, które można moczyć, rozciągać, 1000 razy zgnieść w kulkę i wsadzić do kieszeni - jest niezniszczalne i skrojone na miarę. 

[img:4]

 

W zestawie

 • Przewodowe nauszne słuchawki składane z ANC
 • Kolor czarny
 • Przewód do ładowania USB-microjack (w oplocie)
 • Przewód audio 1.20 m (w oplocie)
 • Minijack 3.5 mm
 • Mikrofon i sterowanie na przewodzie
 • Przejściówka samolot
 • Miękkie czarne etui z neoprenu
 • ANC do 30 h - działają również pasywnie
 • Imedancja 32 Ω
 • Pasmo 10 - 22.000 Hz
 • Czułość 123 dB SPL/V@1kHz
 • Waga 150 g
  
 

Podsumowanie

Czy przewodowość w słuchawkach mobilnych to wada czy zaleta? To zależy od okoliczności eksploatowania. Do pełni szczęścia w podróży przydałby się Bluetooth, ale musiałoby się to odbyć kosztem zwiększonej masy i/lub skróceniem czasu pracy. W tak małych słuchaweczkach nie ma miejsca na większy akumulator, tak więc powstała konstrukcja o optymalnych parametrach akustycznych, ale z kabelkiem i dlatego ta cecha może się znaleźć zarówno wśród wad jak i zalet. Zresztą większość z nas używa słuchawek przewodowych i nie narzeka więc nie ma co się czepiać.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, nauszne AKG pokazują, że można skutecznie tłumić i jednocześnie atrakcyjnie grać. System 3D Axis umożliwia skręcanie na wszystkie strony i to bez obawy, że coś trzaśnie. Da się je więc upchnąć w każdą wolną przestrzeń w naszym bagażu. To bardzo udana konstrukcja, która zupełnie zasłużenie zgarnęła tytuł najlepszych słuchawek mobilnych ubiegłego roku.

 
 
 
 
ZAPRASZAMY DO LEKTURY  WSZYSTKICH 11 RECENZJI 

Testowane modele słuchawek z Noise Cancellingiem:

 1. Audio Technica ATH-MSR7NC
 2. AKG N60 NC
 3. B&O Play H8
 4. Definitive Technology Symphony 1
 5. Denon Globe Cruiser AH-GC20
 6. JBL Everest Elite 700NC
 7. Phiaton Chord MS530
 8. Polk Audio UltraFocus 8000
 9. PSB M4U 2
 10. Samsung Level On Pro
 11. Sennheiser Momentum M2 AEBT Ivory

  

 

 

 

 

Parametry techniczne

Parametry

Dynamiczne pasmo przenoszenia 10 Hz – 22 kHz
Maksymalna moc wejściowa 30 mW
Czułość 123 dB SPL/V
Masa 150 g

Gdzie kupić?

AKG

Dystrybucja w Polsce:

Suport

tel.: +48 32 258 08 98
Godziny otwarcia:

Pon.-Pt. 8:30 - 16:30

adres:
Ul. Pijarska 9 40-750 Katowice

Sklepy muzyczne > AKG rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz