BEOPLAY H8

SŁUCHAWKI Z SYSTEMEM ACTIVE NOICE CANCELLING Autor: Waldemar Nowak • 19 czerwca 2016
Beoplay H82.200 zł
19 czerwca 2016 22:26
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Dostarczył Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl
  • Bezprzewodowe.
  • Nobilitują swoim wyglądem właściciela jak mało które.
  • Fantastyczne sterowanie dotykowe (gesty palcem po powierzchni muszli).
  • Kompaktowa konstrukcja.
  • Sporo elementów czysto metalowych (daje poczucie solidności).
  • Wymienny beznarzędziowo akumulator.
  • 2 wersje kolorystyczne do wyboru.
  • Włączanie funkcji pojedynczym puknięciem (łatwo je przypadkowo uruchomić lub zapauzować).
  • Twardy pałąk nie tłumi kroków.
  • Elektronika szumi.

Gdybym miał stworzyć klip reklamowy dla tych słuchawek to wyglądałby on tak: Noc, szaleje sztorm, dziesięciometrowe fale, luksusowy jacht z drewnianym pokładem, w sterówce drewniane koło sterowe trzyma facet o wyglądzie niczym macho z reklamy Old Spice z H8 na głowie. Oczy zamknięte, rozmarzony wyraz twarzy, wykonuje ruchy ręką jakby dyrygował orkiestrą, wichura wyrywa radar, niszczy takielunek, facet nie reaguje jakby kompletnie jej nie słyszał. Cięcie... 

... wschód słońca, żeglarz otwiera oczy, zdziwienie maluje się mu na twarzy, ściąga słuchawki z głowy, kamera oddala się ukazując pobojowisko na pokładzie, na spokojnej powierzchni oceanu stoi zrujnowany jacht, kamera oddala się nadal, na pokładzie facet macha na wszystko ręką, zakłada słuchawki, zamyka oczy. Koniec.

[img:1:L]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prześliczne, kompaktowe słuchawki. Złociste dla pań, a brązowe mogą być odpowiednikiem męskiej biżuterii - z powodzeniem zastępując złoty łańcuch na szyi.

[img:2:R]Budowa

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth z własną interpretacją najfajniejszego sterowania jakie wymyśliła do tej pory ludzkość - zarządzanie podstawowymi funkcjami odbywa się za pomocą gestów wykonywanych na powierzchni prawej muszli. Włączanie i wyłączanie ANC to zaledwie ruch palcem w górę lub w dół - to znacznie szybsze i bardziej naturalne rozwiązanie niż szukanie przełącznika gdy ktoś do nas mówi (czyt. gdy widzimy ruch warg). Play / Pauza / Telefon to tylko pojedyncze puknięcie palcem.

Głośność regulujemy, kręcąc kółka jakbyśmy pokazywali, że ktoś ma świra. Należy pochwalić producenta za wielce precyzyjne i płynne sterowanie tym parametrem. Aż chce się po cichutku słuchać czegoś w tle podczas czytania. Jednak żeby wykonać gwałtowne zwiększenie głośności trzeba tych kółek trochę zrobić - to cena za ową precyzję sterowania - w sumie nie stanowi to problemu a nie ryzykujemy, że coś nagle zacznie nam wyć do uszu z powodu zrobienia o pół obrotu za dużo.

[img:3]

Naklejka (zdejmowalna) pokazuje co i jak się włącza - ruchy są absolutnie intuicyjne. 

H8 można również eksploatować jak zwykłe słuchawki po kablu i co jest bardzo ważne - do odtwarzania muzyki nie potrzebują one zasilania. Po przekręceniu na płask muszli robią się płaskie i zajmują relatywnie mało miejsca w bagażu. Kawał solidnego luksusu dla prawdziwych mężczyzn... i nie tylko. Dlaczego solidny? Słuchawki pomimo na pozór delikatnej konstrukcji są dosłownie pancerne. Czysty żywy metal: aluminium & stal + skóra. Dlaczego dla prawdziwych mężczyzn? Bo trzymają jak imadło. Te słuchawki bez walki nie spadną przypadkowo z waszej głowy. Czytelnie oznakowane (L + R), pady z pamięcią kształtu, wygodne i jednocześnie idealnie przylegają do uszu - typowy męski gadżet. A dlaczego nie tylko dla mężczyzn? Bo są nieduże i szczególnie w wersji złocistej z tą swoją metalicznością wyglądają jak spory kawałek pięknej biżuterii.

[img:4]

Absolutny rarytas - wymienny akumulator - można to zrobić samemu w 5 sekund i bez konieczności latania po serwisach. Brawo dla producenta za zaufanie jakim obdarzył swoich klientów!

Miłym gestem ze strony firmy jest umożliwienie beznarzędziowej wymiany akumulatora. Przypuszczam, że koncept był taki: klient przed wypłynięciem w rejs kupuje worek akumulatorów, a potem tylko wyrzuca je za burtę gdy się wyczerpią, a mówiąc bardziej na poważnie to jest to ukłon w kierunku osób spędzających dużo czasu w podróży - wystarczy sobie dokupić 1-2-3 akumulatory, podładować na zapas i nie musieć się potem martwić gdzie wielbłąd ma gniazdo USB. Ładowanie przez mikro-USB możliwe jest dowolną ładowarką od smartfona. W razie wyczerpania akumulatora grają bezproblemowo w trybie pasywnym. Możliwa jest również opcja mieszana: kabel + ANC. Producent stworzył oprogramowanie do update’owania oprogramowania systemowego. Wygląda jak produkt ideany?

[img:5]

H8 są tak masywnie skonstruowane, że nawet skromny worek do transportu im wystarczy. Zresztą kto by je tam chował i po co - takie słuchawki dumnie się nosi na szyi nawet jeżeli nie grają.

 

Odsłuch

Ot i problem się objawił - gąbka pod pałąkiem jest na tyle twarda, że zamiast tłumić drgania to podczas chodzenia przenosi je na muszle - efekt - słyszymy własne kroki. Jest to uboczna konsekwencja założeń projektowych - miało być na tyle twardo by klient miał poczucie solidności pod każdym względem. Jednak twarda amortyzacja słuchawek to nie to samo co twarde amortyzatory samochodu sportowego - ktoś w B&O się lekko zapędził. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z podobnym problemem więc od dziś obiecuję zwracać baczniejszą uwagę i na takie szczegóły - człowiek uczy się całe życie.

Elektronika szumi. Włączenie ANC zamienia lekkie “SZ” na “S” i nieco tnie dynamikę, odbywa się to na szczęście na akceptowalnym poziomie - szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę przeznaczenie „na miasto”(oraz sterowanie jachtem podczas burzy). Nie słychać sybilantów - to dobrze, bo mało co mnie tak mocno wkurza jak sepleniący artysta.

Ale dość gadania, pora przejść do meritum. H8 zostały ewidentnie zaprojektowane dla nieco “innego” klienta. Jest nim najprawdopodobniej osoba, która nie szuka neutralności w brzmieniu Jazzowego Trio, tylko emocjonalnie zadartego pazura i B&O owy pazur mają. Dźwięk jest napakowany jak kulturysta na sterydach. Słychać to szczególnie od połowy pasma w dół. Czy to źle? Absolutnie nie. W tym teście żadne słuchawki nie grają tak podbitym dołem i znajdą się klienci, którzy uznają właśnie takie granie za ideał ideałów.

Przyznać należy, że wokale na pierwszym planie też są wciągające. Przed chwilą tak sobie pykałem po losowo wybranych utworach i bingo - znalazłem klucz do tego modelu - to muzyka elektroniczna! H8 są dosłownie stworzone do grania syntetycznych dźwięków i z ręką na sercu przyznam, że o ile to nie moje klimaty to spodobało mi się to, co usłyszałem. Poszedłem więc tropem rytmu i mocnego uderzenia - rock, rap, techno - też sukces. Właśnie leci Coldplay “Everything's Not Lost” i jeżeli odpowiada nam by główną linię melodyczną prowadziła gitara basowa to jest to! 

[img:7:L]

W przypadku takich producentów jak Bang&Olufsen 50% ceny to produkt, drugie 50% to opłata za markę. Ale czy powinniśmy mieć o to pretensje do producenta? W moim odczuciu absolutnie nie. Po pierwsze nikt nas nie zmusza do “przepłacania” za logo, a po drugie musimy pamiętać, że B&O łoży gigantyczne środki w skali świata na promowanie swoich nietuzinkowych, designerskich produktów. Czyni tak właśnie po to, by nabrały ekskluzywnego charakteru i jeżeli chcemy podpiąć się pod ten prestiż, to musimy po prostu współpartycypować w jego tworzeniu... czyli po prostu wyskoczyć z kasy.

Kupienie tych słuchawek to i tak chyba najtańsza metoda by wejść do elitarnego grona użytkowników B&O. Przy okazji sprawią wiele frajdy właścicielowi i pożeglować w nich można...

  

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu,

Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi,

Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi,

Omijam koralowe ostrowy burzanu.

 

Już mrok zapada, nigdzie drogi ni kurhanu;

Patrzę w niebo, gwiazd szukam, przewodniczek łodzi;

Tam z dala błyszczy obłok - tam jutrzenka wschodzi;

To błyszczy Dniestr, to weszła lampa Akermanu.

 

Stójmy! - jak cicho! - słyszę ciągnące żurawie,

Których by nie dościgły źrenice sokoła;

Słyszę, kędy się motyl kołysa na trawie,

 

Kędy wąż śliską piersią dotyka się zioła.

W takiej ciszy - tak ucho natężam ciekawie,

Że słyszałbym głos z Litwy. - Jedźmy, nikt nie woła.

 

Jak wynika z lektury ostatnich dwóch zwrotek nasz wieszcz narodowy Adam M. (nie mylić z Adamem Mokrzyckim od Audio Show) już w 1825 roku przewidział pojawienie się słuchawek z noise cancellingiem, o czym z niezrozumiałych powodów badacze literatury milczą. By pozbyć się kolejnej białej plamy z kart naszej historii pozwolę sobie przeprowadzić poprawną analizę tekstu i wytłumaczę co autor miał na myśli:

W takiej ciszy (ANC włączone) - tak ucho natężam ciekawie, (sprawdza poziom i jakość aktywnego tłumienia) Że słyszałbym głos z Litwy. (system działa sprawnie wycinając okrzyki 10.000 kibiców oglądających mecz Euro 2016 Polska-Litwa na pobliskim osiedlu) - Jedźmy, nikt nie woła. (autor nieświadom, że mecz już się rozpoczął oddala się nieokreślonym kierunku). W wersie „Tam z dala błyszczy obłok” popełniony został błąd literowy, który przeszedł niezauważony przez korektę. Oczywiście autor miął na myśli blok błyszczący od świateł włączonych telewizorów. Pozostałe opisywane odgłosy przyrody były li tylko projekcją wyobraźni po konsumpcji pewnych substancji z przyjaciółmi, którzy wybierali się wieczorem do pobliskiego pubu na wspólne oglądanie.

W zestawie

  • Bezprzewodowo-przewodowe nauszne słuchawki z ANC
  • Kolor brązowo-antracytowy lub złoto-śmietankowy
  • Przetworniki 40 mm
  • Pasmo 20 - 22.000 Hz
  • Impedancja 32 Ω
  • Bluetooth 4.0 z apt-X
  • Przewód micro USB
  • Przewód audio 1.25 m
  • Minijack 3.5 mm
  • Miękkie etui - worek
  • Worek i przewody pod kolor
  • BT+ANC do 14 h / BT do 16 h / ANC do 35 h
  • Przejściówka samolot
  • Rozmowy telefoniczne po BT o ile mamy zasilanie
  • Waga 260 g

 

Podsumowanie

 

Zgrabne, stylowe i eleganckie. Te małe słuchawki bezprzewodowe zaprojektowano i wykonano tak, że nie sposób się za nimi nie obejrzeć. Gdy podczas testów na lotnisku Aeroklubu Warszawskiego, siedziałem przed hangarem obłożony 11 parami słuchawek, to który z pilotów by nie podszedł by zobaczyć co robię, jako pierwsze brał do ręki B&O pytając czy może przymierzyć - no, mają coś w sobie.

Są cięższe niż na to wyglądają co od razu wzbudza zaufanie i solidnie siedzą na głowie co tylko utwierdza w przekonaniu, że są fajne! Dodatkowo grają dynamicznie z wyraźnym uwypukleniem niskich tonów co na pewno przysporzy im klientów poszukujących właśnie takiego charakteru brzmienia.

 

 

ZAPRASZAMY DO LEKTURY WSZYSTKICH 11 RECENZJI



 

 

Testowane modele słuchawek z Noise Cancellingiem:

  1. Audio Technica ATH-MSR7NC
  2. AKG N60 NC
  3. B&O Play H8
  4. Definitive Technology Symphony 1
  5. Denon Globe Cruiser AH-GC20
  6. JBL Everest Elite 700NC
  7. Phiaton Chord MS530
  8. Polk Audio UltraFocus 8000
  9. PSB M4U 2
  10. Samsung Level On Pro
  11. Sennheiser Momentum M2 AEBT Ivory

Gdzie kupić?

Beoplay Beoplay www.beoplay.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Beoplay rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz