DENON + MARANTZ + SONUS FABER + FOCAL + IFI i inni, czyli szybki przegląd nowości

Sześć pokoi + wielka sala odsłuchowa dla DALI EPICORE (o tym wydarzeniu będzie osobny materiał), to powierzchnia zajęta w tym roku przez największego na rynku — Horn Distribution S.A.

Po zadowolonych minach i wzmożonym ruchu widać było, że możliwość posłuchania na żywo tego, co zostało na HIGH END zapowiedziane ma sens i tym warszawska wystawa bije monachijską na głowę. Ponieważ o większości pokazanych urządzeń już pisałem, więc tym razem proponuję formułę fotostory z linkami do odpowiednich tekstów, a tam gdzie produkt był świeżynką dodam kilka słów. OK?


[img:1]POLK RESERVE R700 (podłogowe), R350 (soundbar), R100 (podstawkowe), HTS SUB 10

[img:2]DENON AVC-A1H

DENON + POLK

Gwiazdą pokoju był DENON AVC-A1H — laureat nagrody EISA dla amplitunera AV klasy premium na sezon 2023/24. Urządzanie absolutnie wybitne pod każdym względem, którego bardzo szczegółowy opis można znaleźć w poniższych linkach. Proszę się nie zrażać brakiem literki "H" w tytule, mówimy tu o tym samym urządzeniu, które podczas prezentacji prasowej określano jako "X" i stąd to zamieszanie w nazewnictwie:

DENON: AVC-A1 — najlepszy wielokanałowy wzmacniacz, jaki Denon stworzył kiedykolwiek

DENON: AVC-A1 — co się kryje pod maską


[img:3]DENON CEOL RCD-N12DAB / sterowanie dotykowe wtopiono w szklaną płytę na górze
(kliknij)

Wiele firm pokazało w tym roku różne bardzo fajne małe urządzenia, ale przez to że są one małe i nie tak spektakularne, to zwykle stały poupychane po kątach. Nowy DENON CEOL RCD-N12DAB to prawdziwy all-in-one z napędem CD, z wejściem HDMI ARC, radiem DAB / FM i HEOS'em do stworzenia systemu multiroom. Z tyłu przycisk Connect znakomicie ułatwia łączenie się z domowym Wi-Fi — wystarczy na routerze nacisnąć przycisk WPS i reszta zrobi się sama.
To co zasługuje na szczególne wyróżnienie, a czego nie nie widać z zewnątrz — w tym modelu końcówki mocy zapożyczono z siostrzanego modelu MARANTZ MELODY X. Jeszcze nie słuchałem, ale strzelam w ciemno, że nowy CEOL gra teraz znacząco lepiej, czyli Marantz w cenie Denon'a — to może być okazja.


[img:6]DRA-900H amplituner stereofoniczny

Kolejna nowości — DRA-900H (rozwinięcie DRA-800). Po latach obojętności powraca powoli zainteresowanie takim tworem jak amplituner stereofoniczny, czyli coś bez czego 20-30 lat temu, trudno było sobie wyobrazić normalny salon.
Zostały wyparte przez wersje wielokanałowe, by zacząć powracać u wszystkich mainstreamowych producentów. Wielu klientów zdało sobie sprawę, że kupowali wielokanałowce (taka była moda), a w domu mieli miejsce na parkę kolumn i te ileś tam zapłaconych wzmacniaczy leżało odłogiem — w podobnym budżecie wersje stereofoniczne oferują lepszy dźwięk niż multi-channel, a film na dwóch kanałach też się fajnie ogląda.   


[img:4]DENON DP-3000NE / napęd bezpośredni, fenomenalne wykonanie, bardzo ciężka jednolita bryła

(kliknij)

Najnowszy flagowy gramofon DP-3000 stał wystawiony bez wkładki. Dlaczego? Ano dlatego, że nabywcy zabawek z tej półki cenowej zwykle mają już ugruntowane preferencje i "przypadkową wkładką" nie są skłonni się zadowolić. Zamiast więc płacić za coś, co i tak trafi do szuflady Denon daje klientom wolną rękę, czy MM, czy MC i jakiej firmy.
Prawidłowe ustawienie wkładki to wymagające zajęcie, o czym nie raz przekonywali się uczestnicy prezentacji Michaela Fremera, ale jest dobra wiadomość — w Salonach Denon i Audio Forum mają przeszkolony personel i narzędzia by zrobić to za klienta.

DENON: DP-3000NE — flagowy gramofon z napędem bezpośrednim[img:7]CANTON REVERENCE 5 (białe) / REVERENCE 7
(kliknij)

[img:5]MARANTZ CD 50n / MODEL 50
(kliknij)

MARANTZ + CANTON

U Marantz'a znane urządzenia, wiec tylko linki podają:

MARANTZ: Model 40n — oficjalnie wzmacniacz zintegrowany, nieoficjalnie streamer

MARANTZ: Cinema Series — 6 nowych urządzeń AV

MARANTZ: STEREO 70s — elegancki, niskoprofilowy amplituner stereo z HDMI 8K

MARANTZ: CD 60 — cedeki trzymają się mocno od 40 lat

CANTON: REFERENCE — wielka rodzina wielkich kolumn na 50-urodziny


[img:8]MARANTZ CINEMA 40 — amplituner 9.4 / 8K / 125 W na kanał / HEOS

[img:9]MARANTZ CINEMA 70s — amplituner 7.2 / 8K / 50 W na kanał / HEOS

 

[img:14]FOCAL SCALA UTOPIA EVO
(kliknij)

[img:15]NAIM NSS 333 + reszta SERIES 300
(kliknij)

NAIM + FOCAL

NAIM pokazał całą nową SERIES 300 włącznie ze streamerem NSS 333, przedwzmacniaczem analogowym NAC 332 i monoblokami  NAP 350 (następcy NAP 135). Nabywcy dużych kolumn często preferują monobloki z uwagi na ich większą wydajność i lepszy dźwięk.
Każde urządzenie NAIM posiada wbudowany zasilacz, ale (i tu się rodzi unikalność oferty NAIM'a), każdy z elementów toru można również zasilić dedykowanym zewnętrznym zasilaczem NPX 300, co literalnie poprawia już znakomite brzmienie w sposób znaczący (dlatego w szafce tyle tych klocków stoi) — to takie elektroniczne LEGO i dostępne tylko u NAIM'a.

Pokazany system jest niesamowicie wydajny — w porywach do 1.7 kW — oczywiście nikt normalny tak mocno systemu nie rozkręca (żeby mu niebo na głowę nie spadło), po co więc tyle mocy? Zapas mocy pozwala uzyskać niesamowitą lekkość / bezstresowego dźwięku ponieważ cały tor pracuje na ćwierć gwizdka (lub jeszcze mniej) swoich zasobów i o to chodzi w Hi-Endzie.

NAIM: zaskoczył serią 300 New Classic + hi-endowym wzmacniaczem NAIT 50 rodem z 1983 roku

FOCAL: czyżby najbardziej pracowity pośród producentów kolumn?


[img:16]Od dawna fascynuje mnie podejście NAIM'a do kwestii zasilania i przesyłania sygnałów z wykorzystaniem autorskiego zestawu okablowania — tu człowiek nie musi się zastanawiać, czy kabelki innej firmy byłyby lepsze, bo w tym przypadku firmowe są najlepsze
(kliknij)

 

[img:12]SONUS FABER STRADIVARI G2
(kliknij)

CLASSÉ + SONUS FABER

Classe osiągnęło chyba swój maksymalny poziom rozwojowy i nie ma co dalej poprawiać, więc brak tu nowości. Natomiast STRADIVARI G2 słuchałem w 10x większym pomieszczeniu, gdzie mogły rozwinąć swoje audiofilskie skrzydła. 
W piątek DUETTO jak ten CEOL stały pod ścianą i mało kto zwracał na nie uwagę, natomiast gdy w sobotę trafiły na "główną scenę" i stanęły między STRADIVARI grając na zmianę z wielkimi braćmi, to śmiało można powiedzieć, że skradły show.
Gdy grały DUETTO, nowo przybyli słychacze dzielili się na dwa obozy 50/50 — według jednych grały duże, według drugich te małe, co świadczy w jakiś sposób o ich fenomenie :)

SONUS FABER: STRADIVARI G2 — kolumny, z których duch mistrza może być dumny

SONUS FABER: DUETTO — zachwyt, zachwyt i jeszcze raz zachwyt dla aktywnego all-in-one

CLASSÉ: DELTA — gdy sam transformator waży 16.9 kg...


[img:13]Aktywne kolumny SONUS FABER DUETTO
(kliknij)

 

[img:10]OPERA GRAND CALLAS

UNISON RESEARCH + OPERA

Temat nowego wzmacniacza lampowego UNISON'a został wyczerpany w linku poniżej:

UNISON RESEARCH: Simply 845 — nowy zintegrowany wzmacniacz lampowy

UNISON RESEARCH i OPERA: przechodzą pod skrzydła Horn Distribution


[img:11]
UNISON RESEARCH SIMPLY 845
(kliknij)

 

[img:17]Trudno było tu zrobić zdjęcie z powodu gęstego tłumu zasłaniającego wszystko, ale na koniec dnia się udało — iFi

iFi

W tygodniu wystawowym swoją premierę miał iFi HIP DAC3 — przenośny, zasilany akumulatorowo wzmacniacz słuchawkowy z DAC'kiem. W stosunku do poprzednika wprowadzono wejście USB-C, oraz opcję iEMatch jako dostosowanie do wyższej czułości wymagających słuchawek.

Trzy tygodnie wcześniej swoją premierę miał NEO iDSD 2 — przedwzmacniacz / wzmacniacz / DAC, który jako pierwszy oferuje bezstratny Bluetooth 5.4 Lossless. W stosunku do poprzednika ma 5x większą moc. Pracuje w pionie (w zestawie podstawa) lub w poziomie, poprawiony 2" wyświetlacz Retina, X-Bass i X-Space i to wszystko za ledwie 100 dolarów więcej.

Kolejna premiera roku — iCAN PHANTOM — rakieta wśród tego typu sprzętu. Jest tak rozbudowany, że od razu odsyłam do linka niżej :)

iFi: NEO iDSD 2 — Ultra-Res DAC + wzmacniacz słuchawkowy + bezstratny Bluetooth

iFi: iCAN PHANTOM — wzmacniacz wszystkich słuchawek (włącznie z elektrostatami)


[img:19]iFi HIP DAC3 — w naturze wyglądają lepiej niż na zdjęciach

[img:20]NEO iDSD 2 — antena jest schowana pod narożnikiem z tworzywa (ciekawy pomysł) / na drugim ujęciu genialne słuchawki DALI iO-12
(kliknij)

[img:18]iCAN PHANTOM
(kliknij)

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

POLK AUDIO POLK AUDIO www.polkaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > POLK AUDIO rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

CANTON CANTON www.canton.de

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > CANTON rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

UNISON RESEARCH UNISON RESEARCH unisonresearch.com/en

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

SONUS FABER SONUS FABER www.sonusfaber.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > SONUS FABER rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

CLASSE

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > CLASSE rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > FOCAL rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > NAIM rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

IFI AUDIO IFI AUDIO

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > IFI AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz